LEVREČIŲ VEISLYNAS KOPOS NAMAI

Gimęs iš susižavėjimo levrečių elegancija, pozityvu ir charizmatišku charakteriu

Veislyno naujienos ➜ Įvertintas tarp Europos geriausių jaunimo patinų

Visada sakiau ir sakysiu, kad kiekvienam veislės entuziastui yra privaloma bent kartą gyvenime apsilankyti pasauliniame ar europiniame kinologų renginyje – jei ne eksterjero parodoje, tai bent kursinge. O veisėjams – jeigu jau jie save taip vadina – lankymasis tokiuose renginiuose yra savaime suprantamas (jei ne kasmet ir ne kiekviename – tai tiek ir ten, kur neša kišenė).

Antraip: na, kokiais kriterijais vadovaudamasis gali veisti, ieškoti geriausių partnerių būsimoms vadoms, galų gale, iš kur susidarysi vaizdą, kurlink šiuo metu juda visa veislė, kaip atrodo iš dešimčių šalių geriausių veislynų suvažiavę geriausi jų šunys (nes prastų čia niekas nerodo)? Patikėkite, interneto ir dailių (o kartais ir nelabai dailių) nuotraukų tam nepakanka, o ir teisėjo skirtas įvertinimas dar toli gražu nieko nereiškia, nes, kaip parodė kad ir šiųmetinė paroda, teisėjai išsirinko vienus nugalėtojus, o publika už ringo – kitus. Ir nepamirškite, kad ne teisėjai, o tie, už ringo, priima sprendimus, kas, kaip ir kada bus naudojamas tolimesniam veisimui, taip kad girdėti tas nuomones – dar įdomiau ir vertingiau nei perskaityti trumpas žinutes dalyvių Facebooke ar oficialiame renginio puslapyje.

Tai štai, po tokios ilgos įžangos noriu papasakoti, kaip Kopos Namų šunims sekėsi šiųmetinėje Europinėje kurtų specializuotoje, o vėliau – ir Europos nugalėtojo parodose. Tiksliau, ne šunims, o vienam jų – mūsų žvaigždei ir charizmatiškam levretukui iš Prancūzijos – Loidui.

Abi dienas gausioje jaunimo patinų klasėje jis pelnė ne tik „puikiai“ (ne vienas konkurentas turėjo tenkintis griežtu teisėjos „labai gerai“), bet ir iš keliolikos dalyvių atrinktas į geriausiųjų šešetuką, o antrą dieną – penketuką.

Dar malonesnis buvo jausmas kaskart išėjus po ringo iš visų pusių girdėti kolegų iš Prancūzijos, Italijos, Belgijos, Rusijos šiltus žodžius: JŪS buvote mūsų favoritai šioje klasėje 🙂

Įspūdžių – gausybė, kaip ir gausybė pačių įvairiausių tipų nuostabiausių šunų, kurių prisižiūrėjome sočiai: iš viso dalyvavo per 60 šunų specializuotoje ir per 100 – europinėje parodose. Galiu nedvejodama pasakyti, kad pagal šiandien demonstruojamus šunis, TOP levrečių veisėjai dirba ir labiausiai nusisekusius augintinius demonstruoja italai bei prancūzai. Juk ne veltui abi dienas veislės BOB tapo italų išveisti šunys (tik vienas jų gyvena Prancūzijoje, kitas – Italijoje).

Nuotraukose – Loidukas Europos parodų ringe, būdamas 13 mėn. amžiaus.

Publikuota: 2016.08.31